Aktywizacja sportowa i integracja klasy siódmej i ósmej zaowocowała wspaniałymi wrażeniami i doświadczeniami podczas  trzydniowej wycieczki do Wielenia w dniach 5-7 czerwca 2024 r. Mała, malownicza miejscowość, przepiękne jezioro i przede wszystkim mnóstwo wodnych atrakcji.  Pod  okiem  instruktorów młodzież nauczyła się pływać kajakami polo, kajakami wycieczkowymi. Uczniowie opanowali pływanie na SUP-ach i rowerach wodnych.

Poznali podstawowe zasady pływania na  żaglówkach. Każdą wolną chwilę spędzali na zajęciach sportowych: grali w koszykówkę oraz siatkówkę.  Nie zabrakło plażowania i kąpieli w jeziorze. Wieczorami bawiliśmy się przy ognisku albo walcząc o wygrane w grach Zadania Specjalne czy Forest Gump. Nasza młodzież wspaniale integrowała się z uczniami innych szkół.

Wszyscy wróciliśmy do domu zadowoleni i wypoczęci – naładowani  nowymi pozytywnymi  emocjami.