W dniach 24.06 – 28.06.2023r. uczniowie Zespołu Szkół w Starym Luboszu uczestniczyli w półkoloniach letnich. Każdego dnia uczestniczyło 45 osób pod opieką nauczycieli: M. Banaszaka, A. Dobraś i K. Ranka. Czas półkolonii był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, wspólnych zabaw i integracji.

W poniedziałek uczniowie wyjechali do parku trampolin Jump-Space w Śremie, gdzie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności sportowe na różnego rodzaju trampolinach, drabinkach oraz przeszkodach.

Dzień drugi spędzili na Termach Maltańskich w Poznaniu, gdzie doskonalili swoje umiejętności pływackie.

W środę uczestnicy półkolonii spędzili czas w Manufakturze Lawendowej w Kleszczewie, gdzie sadzili lawendę, brali udział w warsztatach, spróbowali ciasto i lemoniadę lawendową oraz uczestniczyli w zabawach na dworze i wspólnym ognisku.

Czwartego dnia dzieci miały okazję zostać prawdziwymi piratami, a miało to miejsce w  Nenufarze – Pirackim Parku Rozrywki w Kościanie.

Ostatniego dnia półkolonii uczestnicy wyjechali do Cinema City w Lesznie na projekcję filmu profilaktyczno – edukacyjnego pt. „W głowie się nie mieści”. 

Uśmiech dzieci oraz ich zadowolenie na twarzy stanowi najlepsze potwierdzenie, że czas spędzony na półkolonii był dla nich niezapomnianym przeżyciem.