W sobotę, 31 maja 2025 roku, na terenie szkoły odbył się wyjątkowy Piknik Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty, przygotowany specjalnie dla przedszkolaków oraz ich rodzin. Wydarzenie zgromadziło liczne grono uczestników. Pogoda dopisała, a uśmiechy i radosna atmosfera towarzyszyły wszystkim przez cały czas trwania pikniku.
Na rozpoczęcie każda z pięciu grup przedszkolnych zaprezentowała przygotowany specjalnie na tę okazję wierszyk dedykowany rodzicom, a następnie wszystkie dzieci wspólnie wykonały piosenkę dla mamy i taty, co spotkało się z ogromnym wzruszeniem i gromkimi brawami.
Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji, które sprawiły, że każdy – zarówno mały, jak i duży – mógł znaleźć coś dla siebie. Na stoiskach królowały słodkie wypieki, popcorn i orzeźwiająca lemoniada, a dla miłośników konkretniejszych smaków przygotowano pyszną kiełbasę z grilla. Dzieci z ogromną radością korzystały z dmuchańców, które cieszyły się niesłabnącą popularnością.
Wśród atrakcji nie zabrakło również magicznych chwil. Na festyn przybyli Czerwony Kapturek i Kubuś Puchatek, którzy rozdawali uśmiechy i chętnie pozowali do zdjęć. Czerwony Kapturek wręczał dzieciom czerwone jabłka, co dodało bajkowego uroku całemu wydarzeniu. Prawdziwą sensację wzbudził pokaz motocykli, a także wizyta policji i straży pożarnej – dzieci mogły z bliska zobaczyć radiowozy i wóz strażacki, a nawet usiąść za kierownicą.
Jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu było szalone piana party, które dostarczyło mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Dużym zainteresowaniem cieszył się również turniej piłki nożnej, w którym dzieci i rodzice rywalizowali z ogromnym zaangażowaniem, a kibicujący dodawali im otuchy.
Dla małych artystów przygotowano strefę plastyczną z malowaniem twarzy, tatuażami, malowaniem na folii oraz basenikiem do łowienia rybek, który szczególnie przypadł do gustu najmłodszym uczestnikom.
Piknik okazał się wspaniałym wydarzeniem, pełnym radości, integracji i wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i udział – to dzięki Wam ten dzień był tak wyjątkowy!