21 kwietnia w naszej szkole odbył się powiatowy konkurs geograficzny „Znamy wszystkie stolice świata”. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – udział w nim wzięło aż 14 szkół ponadpodstawowych z powiatu.
Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu geografii świata, a w szczególności znajomości państw oraz ich stolic. Uczestnicy zmierzyli się z arkuszem konkursowym składającym się z 50 pytań. Zadania polegały na poprawnym zapisie – naprzemiennie – stolicy lub państwa z różnych zakątków świata. Wymagało to nie tylko szerokiej wiedzy, ale również dużej koncentracji i precyzji.
Rywalizacja była bardzo wyrównana, a poziom uczestników wysoki. Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:
• I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie
• II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościanie
• III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz zaangażowanie. Konkurs był doskonałą okazją do rozwijania pasji geograficznych oraz integracji uczniów z różnych szkół.
Już teraz zapraszamy na kolejne edycje konkursu!