28 maja uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach zoologicznych, podczas których poznali niezwykłych przedstawicieli świata zwierząt – węża zbożowego i krocionogi. Prowadzący opowiedział o środowisku życia, sposobie odżywiania oraz zwyczajach tych zwierząt. Największe emocje wzbudziła możliwość bezpośredniego kontaktu z wężem zbożowym. Niektórzy stwierdzili nawet, że chcieliby mieć takie zwierzątko w swoim domu… Musimy przyznać, że gratulujemy odwagi i nawet trochę jej zazdrościmy.

Zajęcia były nie tylko ciekawą lekcją przyrody, ale także okazją do przełamywania obaw i stereotypów związanych z egzotycznymi gatunkami. Dzięki takim spotkaniom świat przyrody staje się bliższy, bardziej zrozumiały i jeszcze bardziej fascynujący.